#IsarEdnannia 18.05.2024 У містечку Седнів (Чернігівщина) в історичній будівлі «Садиба Лизогубів» відбулась важлива зустріч, на якій докторка медичних наук, професорка, Віце-президентка Європейського центру Міжнародної Ради Жінок, Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська обговорила питання щодо надання допомоги при стресах. Особливо при панічних атаках. У межах Проєкту ICAP Єднання Голова НРЖУ Людмила Порохняк-Гановська забезпечила жіночу громадську організацію «Меланія» глюкометром (з тест-смужками) та тонометром. Ці медичні приладдя є важливими для надання домедичної допомоги. А також стендами, виготовленими в межах Проєкту. Ця підтримка стала можливою завдяки нашим донорам в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР…
#IsarEdnannia 18.05.2024 У межах Проєкту ICAP Єднання у містечку Седнів (Чернігівщина) в історичній будівлі «Кам’яниця Лизогубів» пройшов майстер-клас «Українська хустка – оберіг родини», який провела Голова Комітету з питань культури НРЖУ Людмила Грабовенко. Жінки зараз перебувають у важкому психологічному стані, переживають за своїх рідних, які відстоюють незалежність країни. Після таких майстер-класів, бачимо як покращується психологічний стан. Відчуття від творчої роботи позитивно впливає на емоції й допомагає відпочити від буденних справ. Найстаршій учасниці майстер-класу, як зазначила мисткиня Людмила Грабовенко, виповнилося 85 років, а наймолодшій – 14. Такі заняття ініціюємо в межах програми майстер-класу для відновлення ментального здоров’я. Велика подяка членкині НРЖУ…
#IsarEdnannia 17.05.2024 У межах Проєкту ICAP Єднання у селі Шестовиця (Чернігівщина) у Музеї села (створеного за ініціативи Національної Ради Жінок України) пройшов майстер-клас, який провела Голова Комітету з питань культури НРЖУ Людмила Грабовенко. Жінки села, які перенесли окупацію, на занятті отримали емоційну підтримку. «Рушник – оберіг родини», а саме так називався майстер-клас, занурив у дружню атмосферу. Захід показав, що розповіді і спогади про родичів, які вишивали, допоміг віднайти гармонію після перенесеного стресу від пережитої окупації. Голова Киїнської громади Андрій Головач називає Шестовицю одним із серйозно постраждалих населених пунктів громади. За його словами, відновлення села відбувається завдяки допомозі волонтерів, донорів та…
#IsarEdnannia 16.05.2024 Невеличке сіверське село Москалі, незважаючи на свою назву, надто патріотичне! У цьому селі місцевий житель Юрій Дахно створив Музей старожитностей. Цей приватний музей пережив окупацію наприкінці зими та початку весни 2022 року. У межах Проєкту відомий збирач та зберігач культури Подесення Юрій Дахно провів майстер-клас «Вживання етнокультурних засобів Подесення» щодо збереження культурної спадщини у вигляді предметів побуту, створення ужиткових речей селянами (знаряддя ткацтва, ремісництво, догляд за худобою, догляд за землею і домашніми речами). У таких речах закарбоване минуле селян, їхні звичаї й традиції. Під час окупації деякі експонати колекції забезпечували частину продуктів харчування для мешканців села. Електрики не…
#IsarEdnannia 17.05.2024 У межах Проєкту ICAP Єднання у селі Шестовиця (Чернігівщина) У Центрі взаємодопомоги та розвитку села (створеного Національною Радою Жінок України) пройшов майстер-клас «Українська хустка – оберіг родини». Провела його Відмінник народної освіти України, Посол Миру Людмила Грабовенко. Людмила Іванівна створила колекцію унікальних екземплярів хусток, які належали численним родоводом українців і подаровані нащадкам. Провела більше 200 виставок у навчальних закладах, державних установах, в музеях України, у військових частинах та госпіталях. На майстер-класі виготовляли оберіг – «косу» за мотивами українських хусток. Й наспівували українські народні пісні. Така діяльність, як зазначили учасниці, заспокоює. Це є частиною мистецького витвору, що врівноважує стан…
#IsarEdnannia 16.05.2024 Громадський діяч, капітан ЗСУ Олександр Ушинський провів в селі Москалі (Чернігівщина) тренінг «Особливості створення приватних музеїв». Олександр Ушинський відомий в Україні тим, що у своєму рідному селі Тарган у 80-ті роки, обіймаючи посаду сільського голови, уперше в країні збудував пам’ятний знак жертвам голодомору. Тоді, це не сподобалось владі. За що й позбувся посади й був заарештований органами КДБ. А зовсім недавно створив ще один Музей «Звитяги та трагедії України», що знаходиться у селі Володарка на Київщині. У трьох експозиціях зібрано експонати, що стосуються Голодомору, Революції Гідності та російсько-української війни. Всі музейні експонати збирав самотужки по селах України. Учасники…
#IsarEdnannia 16.05.2024 У приміщенні Чернігівської районної ради відбувся Круглий стіл Національної Ради Жінок України з представниками органів місцевого самоврядування Чернігівського району. На заході були присутні: Людмила Порохняк-Гановська, Голова НРЖУ; Тетяна Кузнецова-Молодчая, Голова Чернігівської районної ради; Ніна Ворох, селищний голова Михайло-Коцюбинської територіальної громади; Андрій Головач, сільський голова Киїнської територіальної громади; Лідія Могилевець представниця Седнівської селищної ради; Алла Клименко, керівниця Проєкту; Тамара Бігун, Голова Комітету по роботі з сільськими громадами; Олександр Ушинський, громадський активіст та інші. З вітальним словом до присутніх звернулась Тетяна Кузнецова-Молодчая. Під час зустрічі була вироблена загальна платформа впливу на населення деокупованих територій, що перебуває в стані депресії, чи…
#АктивізаціяГромад #МузейЮріяДахна #IsarEdnannia Ми продовжуємо втілювати наш Проєкт. У рамках Проєкту ICAP Єднання Національна Рада Жінок України допомагає облаштовувати Музей старожитностей у селі Москалі (Чернігівщина). Ініціативу створення культурно-мистецького простору впроваджує громадська спілка «Національна Рада Жінок України» в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.
Щороку у другу неділю травня відзначають День матері. Нині воно припадає на 12 травня. В Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років. Утім, українська діаспора в Канаді ще в 1928 році вітала матерів. Згодом, за сприяння «Союзу українок» з Канади, це свято почалося поширюватись і на територію західної України. Так, у Львові у другу неділю травня редактор тижневика «Жіноча Доля» Олена Кисілевська організовувала спеціальні зустрічі матерів. У 1939 році скасували День матері. Його не святкували впродовж майже 50 років. Коли Україна здобула незалежність, ініціаторами відродження Дня матері в Україні були членкині «Спілки жінок України», «Союзу українок» з…
Голові Національної Ради Жінок України Людмилі Порохняк-Гановській Шановна Людмило Андріївно! Щиро вітаємо Вас з Днем народження! Багатогранною та активною є Ваша громадська робота. Ваш життєвий шлях увінчаний палітрою добрих справ. Під парасолькою НРЖУ Ви згуртували чудових жінок, з якими втілюєте важливі й ефективні проєкти для українського жіноцтва, зокрема для сільських жінок. Зичимо Вам доброго здоров’я, довголіття, щастя і наснаги на нові здобутки. А ще бажаємо Вам багато весняних світанків і квітів! Многая літа! З роси і води! ГОЛОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ ЖІНОК УКРАЇНИ, ВЕЛИКІЙ ПОДВИЖНИЦІ ЛЮДМИЛІ ПОРОХНЯК-ГАНОВСЬКІЙ З НАГОДИ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ НАТХНЕННА МИРОНОСИЦЯ В Дні Воскресіння Божого прийшла Людмила в світ!…
Сторінка 1 із 29

Останні матеріали

трав. 19, 2024 3

Проєкт ICAP Єднання: робимо цей світ кращим!

#IsarEdnannia 18.05.2024 У містечку Седнів (Чернігівщина) в історичній будівлі «Садиба…
трав. 19, 2024 3

Проєкт ICAP Єднання: майстер-клас

#IsarEdnannia 18.05.2024 У межах Проєкту ICAP Єднання у містечку Седнів (Чернігівщина) в…
трав. 19, 2024 4

Проєкт ICAP Єднання: «Рушник – оберіг родини»

#IsarEdnannia 17.05.2024 У межах Проєкту ICAP Єднання у селі Шестовиця (Чернігівщина) у…
трав. 19, 2024 5

Проєкт ICAP Єднання: Подесення

#IsarEdnannia 16.05.2024 Невеличке сіверське село Москалі, незважаючи на свою назву,…

Вісник Національної ради жінок України